1939 results

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 440 |
| Interface | Parallel |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Resistive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 440 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Resistive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 500 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | BT815, FT5446DQS |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 120.38x79.20 |
| Special | EVE3, uxTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |
![[EOL] G043FTT01.0 AUO 4.3" 480x272 LCD-TFT display](/_next/image?url=https%3A%2F%2Funisystem-displays.com%2Fuploads%2F2025%2F10%2FAUO-2-600x443-75.png&w=3840&q=75)
AUO
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 400 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Resistive |
| Matrix type | AHVA |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5x67.2x4.13 |
| Manufacturer | AUO |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 480 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | ST7282-G4-1L |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5x67.2 |
| Manufacturer | Winstar |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 600 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | ST7282 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5x67.2 |
| Manufacturer | Winstar |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | RGB |
| Touch Panel | None |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | ST7282-G4-1L |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5x67.2 |
| Manufacturer | Winstar |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 400 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | ST7282 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5x67.2 |
| Manufacturer | Winstar |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 1000 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | None |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | NV3041A-01 |
| Operating temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5x67.2 |
| Manufacturer | Winstar |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 1000 |
| Interface | HDMI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | None |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | TFP401 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5x84.2 |
| Manufacturer | Winstar |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 350 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | BT816 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 123.5x67.2 |
| Manufacturer | Winstar |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 800x480 |
| Brightness (cd/m²) | 500 |
| Interface | RGB |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | HX8264, HX8664 |
| Operating temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5x67.2 |
| Manufacturer | Winstar |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 440 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Resistive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | BT816 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Special | EVE3 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 500 |
| Interface | Parallel |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | FT5446DQS |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 120.38x79.20 |
| Special | uxTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 550 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | BT816 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Special | EVE3 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | RS232 |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L1 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 93.60x56.16 |
| Outline Dimensions (mm) | 121.9x73.2x14.0 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 300 |
| Interface | RS232 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L1 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 93.60x56.16 |
| Outline Dimensions (mm) | 121.9x73.2x12.4 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | MCU |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L1 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 93.60x56.16 |
| Outline Dimensions (mm) | 121.9x73.2x14.2 |
| Manufacturer | DWIN |
| Mounting Frame | Yes |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 350 |
| Interface | MCU |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | RA8875 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 106.7x83.98 |
| Manufacturer | Winstar |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 300 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Contrast | 500 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | NV3047 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.040x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.40x67.10 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 300 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | Full |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | ST7701S |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 56.16x93.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 67.1x105.4x3.0 |
| Manufacturer | DWIN |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 400 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | BT815 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 123.5x67.2 |
| Manufacturer | Winstar |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 800x480 |
| Brightness (cd/m²) | 900 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | HX8264, HX8664 |
| Operating temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5x67.2 |
| Manufacturer | Winstar |

Winstar
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 400 |
| Interface | RGB |
| Touch Panel | None |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | ST7282-G4-1L |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.856 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5x67.2 |
| Manufacturer | Winstar |