1939 results

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 500 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | FT801, FT5446DQS |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Special | EVE1, aTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 200 |
| Interface | MCU |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L1 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 93.20x55.76 |
| Outline Dimensions (mm) | 143.0x107.0x23.0 |
| Manufacturer | DWIN |
| Mounting Frame | Yes |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | RGB |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L1 |
| Operating temp. (°C) | -10 ~ 60 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Active area (mm) | 56.16x93.6 |
| Outline Dimensions (mm) | 63.0x120.7 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 700 |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | -10 ~ 60 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Active area (mm) | 93.60x56.16 |
| Outline Dimensions (mm) | 121.92x73.15x13.95 |
| Manufacturer | DWIN |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | STM32U5A9NJH6Q |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 120.38x79.2x5.1 |
| Special | aTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 1000 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | Full |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | STM32H747XIH6 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 106.3x83.98x3.48 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

AUO
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 550 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | None |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | None |
| Operating temp. (°C) | -25 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.5 x 67.2 x 2.9 |
| Manufacturer | AUO |
| Mounting Frame | No |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 500 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | FT801, FT5446DQS |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Special | EVE1, uxTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 93.60x56.16 |
| Outline Dimensions (mm) | 121.92x73.15 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 93.60x56.16 |
| Outline Dimensions (mm) | 121.92x73.15 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 900 |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | -10 ~ 60 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Active area (mm) | 93.60x56.16 |
| Outline Dimensions (mm) | 121.92x73.15x12.40 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 200 |
| Interface | UART |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5F0 |
| Operating temp. (°C) | -10 ~ 60 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Active area (mm) | 95.04x53.86 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.42x67.07x2.95 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 300 |
| Interface | UART |
| Viewing Direction | Full |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L0 |
| Operating temp. (°C) | -10 ~ 60 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Active area (mm) | 95.04x53.86 |
| Outline Dimensions (mm) | 105.52x67.17x3.0 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | MCU |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L0 |
| Operating temp. (°C) | -10 ~ 60 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Active area (mm) | 95.04x53.86 |
| Outline Dimensions (mm) | 111.50x74.10x4.77 |
| Manufacturer | DWIN |
| Mounting Frame | Yes |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x800 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | UART |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L1 |
| Operating temp. (°C) | -10 ~ 60 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Active area (mm) | 56.16x93.6 |
| Outline Dimensions (mm) | 62.0x120.7 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 800x480 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | UART |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L1 |
| Operating temp. (°C) | -10 ~ 60 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Active area (mm) | 56.16x93.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 60.86x102.57x4.50 |
| Manufacturer | DWIN |

| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | UART |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L0 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 95.04x53.86 |
| Outline Dimensions (mm) | 121.92x73.15 |
| Manufacturer | DWIN |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 500 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | FT5446DQS |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Special | aTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 440 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Resistive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 500 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | FT5446DQS |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Special | aTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 550 |
| Interface | Parallel |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 440 |
| Interface | Parallel |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Resistive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 500 |
| Interface | Parallel |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | FT5446DQS |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Special | aTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Riverdi
| Size (inch) | 4.3 |
| Resolution | 480x272 |
| Brightness (cd/m²) | 550 |
| Interface | Parallel |
| Viewing Direction | 12:00 |
| Matrix type | TN |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 96.54x55.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 104.0x65.4mm |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |