2893 results

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 300 |
| Interface | RS232 |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 251.56x155.32x15.10 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Interface | USB, RS232 |
| Aspect ratio | 4:3 |
| Outline Dimensions (mm) | 235.00 x 145.80 x 1.4 |
| Manufacturer | AMT |

Review product
Riverdi
RVT101HVUNWC00-B
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 850 |
| Interface | USB-C |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | IPS |
| Contrast | 800 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | LT7911D, ILI2132A |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.60 |
| Special | Optical Bonding |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
Riverdi
RVT101HVDNWCA0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | MIPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | IPS |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | SN65DSI83 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.46x149.10 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
Riverdi
RVT101HVUNWC00
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | USB-C |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | IPS |
| Contrast | 800 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | LT7911D, ILI2132A |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.60 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
Winstar
WF101KTYAPLNT0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | LVDS |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | EK79202B1 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.6 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.34x148.98 |
| Manufacturer | Winstar |

Review product
Winstar
WF101LSYFPLHGV
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 900 |
| Interface | HDMI, USB |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.6 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.6 |
| Manufacturer | Winstar |

Review product
Riverdi
RVT101HVUNWCA0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | USB-C |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | IPS |
| Contrast | 800 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | LT7911D, ILI2132A |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.46x149.10 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
DWIN
HDW101_007LZ01
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 900 |
| Interface | HDMI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Operating temp. (°C) | -30 ~ 85 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 85 |
| Active area (mm) | 216.80x135.50 |
| Outline Dimensions (mm) | 256.0x150.5 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
DWIN
HDW101_007LZ02
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 1100 |
| Interface | LVDS |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Operating temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 249.0x154.0 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
DWIN
HDW101_007LDP
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 500 |
| Interface | DP, USB-C |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.96x150.90 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
Winstar
WF101JSYJHLNB0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1024x600 |
| Brightness (cd/m²) | 900 |
| Interface | LVDS |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | EK79001HN |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 222.72x125.28 |
| Outline Dimensions (mm) | 235x143 |
| Manufacturer | Winstar |

Review product
BOE
EV101WXM-N80
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 400 |
| Interface | LVDS |
| Contrast | 400 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.6 |
| Outline Dimensions (mm) | 233.2x152.9 |
| Manufacturer | BOE |
| Mounting Frame | Yes |

Review product
Riverdi
RVT101HVSFWN00
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 1000 |
| Viewing Direction | Full |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | STM32H747XIH6 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.46x149.1x10.82 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

Review product
Riverdi
RVT101HVSFWCA0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | STM32H747XIH6 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.6x14.28 |
| Special | aTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

Review product
Riverdi
RVT101HVSNWC00
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | STM32H747XIH6 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.6x14.28 |
| Special | uxTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
Riverdi
RVT101HVSNWC00-B
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 850 |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | STM32H747XIH6 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.6x14.09 |
| Special | uxTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
Riverdi
RVT101HVBNWCA0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | BT817Q (EVE4) |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.6x14.28 |
| Special | aTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |
![[EOL] G101ICE-L03 - LCD-TFT display from Innolux Co.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Funisystem-displays.com%2Fuploads%2F2022%2F09%2FInnolux-2.png&w=3840&q=75)
Review product
EOLInnolux
G101ICE-L03
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 500 |
| Interface | LVDS |
| Viewing Direction | Full |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 5:3 |
| Controller | None |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 60 |
| Storage temp. (°C) | -25 ~ 70 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 230.7x152.55x6.5 |
| Manufacturer | Innolux |
| Mounting Frame | No |

Review product
AUO
G101UAN01.0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1920x1200 |
| Brightness (cd/m²) | 410 |
| Interface | eDP |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | None |
| Contrast | 800 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | MVA |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 60 |
| Outline Dimensions (mm) | 228.22 x 148.32 x 5.35 |
| Special | MVA |
| Manufacturer | AUO |
| Mounting Frame | No |

Review product
Winstar
WF101GTYAPLNT0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | LVDS |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Resistive |
| Contrast | 800 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | None |
| Operating temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.34x148.98x5.1 |
| Special | IPS |
| Manufacturer | Winstar |
| Mounting Frame | No |

Review product
Winstar
WF101FSYAPLNN0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 1100 |
| Interface | LVDS |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | None |
| Contrast | 800 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | None |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 230.56x155.01x6.4 |
| Special | IPS |
| Manufacturer | Winstar |
| Mounting Frame | No |

Review product
Winstar
WF101JSYAHDNN0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1024x600 |
| Brightness (cd/m²) | 1100 |
| Interface | RGB |
| Viewing Direction | Full |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | EK79001HN-S+EK73215BCGA |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 222.72x125.28 |
| Outline Dimensions (mm) | 235.0x143.0 |
| Manufacturer | Winstar |

Review product
Winstar
WF101JTYAHMNB0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1024x600 |
| Brightness (cd/m²) | 400 |
| Interface | MIPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | EK79007AD3 + EK73217BCGA |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 222.72x125.28 |
| Outline Dimensions (mm) | 235.0x143.0 |
| Manufacturer | Winstar |