61 results

SoMLabs
| Interface | I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, MIPI, RS485, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | ADC+GPIO Header - 1, Audio Jack 3.5mm - 1, Ethernet RJ45 - 1, GMII Header - 1, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, Raspberry Pi Header - 1, RS-485 - 1, USB Console - 1, USB Micro AB - 1, USB Type A - 1, CAN - 1 |
| Special | 4 Pushbuttons, 4 LEDs, Raspberry Pi compatible, MIPI-DSI display connector, MIPI-CSI camera connector, Audio codec with headphone and microphone jack, Recovery jumper |
| Manufacturer | SoMLabs |

Engicam
| Interface | LVDS, RGB |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 85 |
| Ports | CAN - 1, Ethernet - 1, I²C - 1, I²S - 1, LVDS - 1, RGB - 1, SDIO - 2x4bit, SPI - 1, UART - 3, USB - 2 |
| Manufacturer | Engicam |
| Operating System | Android, Linux |

Engicam
| Interface | LVDS |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| Ports | CAN - 1, Ethernet - 1, I²C - 2, I²S - 1, LVDS - 1, SDIO - 2x4bit, SPI - 1, UART - 3, USB - 2 |
| Manufacturer | Engicam |
| Operating System | Android, Linux |

Engicam
| Interface | DP, HDMI, DVI, eDP |
| RAM | max 8 GB |
| Ports | I²C - 1, PCIe - 1, RS232 - 1, RS485 - 1, USB - 4 |
| Manufacturer | Engicam |
| Operating System | Linux, Windows 10 |

SoMLabs
| Interface | Bluetooth, eMMC, I²C, USB, CAN, Ethernet, RS232, RS485, UART, Wi-Fi |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 512MB, 1GB |
| Ports | MicroSD - 1, MicroUSB - 2, RS232 - 2, CAN - 1, Ethernet - 1, RS485 - 1, USB - 4 |
| Special | Aluminum housing IP40 rated |
| Manufacturer | SoMLabs |

Advantech
| RAM | 8 GB |
| Ports | HDMI - 2, RS232 - 1, RS485 - 1, USB - 4 |
| Manufacturer | Advantech |

SoMLabs
| Interface | Bluetooth, eMMC, I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, UART, Wi-Fi |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 128MB, 256MB, 512MB, 64MB, 1GB |
| Ports | GPIO - 40, SPI - 2, CAN - 2, Ethernet - 1, I²C - 4, UART - 8, USB - 2 |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | Linux |

SoMLabs
| Interface | eMMC, MIPI-CSI, PCIe 2.0, HDMI, I²C, SPI, USB, Ethernet, RS485, UART |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 2GB, 4GB, 1GB |
| Ports | MicroSD - 1, MIPI-CSI - 1, PCIe 2.0 - 1, USB - 5, Ethernet - 1, HDMI - 1, I²C - 3, RS485 - 1, SPI - 1, UART - 3 |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | Android, Linux |