61 results

SoMLabs
| Interface | Bluetooth, eMMC, MIPI-CSI, MIPI-DSI, I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, UART, Wi-Fi |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 1GB |
| Ports | MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, SPI - 2, CAN - 2, Ethernet - 2, I²C - 3, UART - 5, USB - 2 |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | Linux |

SoMLabs
| Interface | Bluetooth, I²C, RGB, SPI, USB, CAN, Ethernet, MCU, MIPI, Wi-Fi |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 32MB |
| Ports | MIPI-DSI - 1, UART - 2, CAN - 1, Ethernet - 1, I²C - 2, SPI - 1, USB - 2 |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | FreeRTOS |

SoMLabs
| Interface | Bluetooth, eMMC, I²C, RGB, SPI, USB, Ethernet, MIPI, UART, Wi-Fi |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 512MB |
| Ports | JTAG - 1, MIPI-DSI - 1, UART - 6, Ethernet - 2, I²C - 1, USB - 2 |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | Android, Linux |

SoMLabs
| Interface | Bluetooth, eMMC, MIPI-CSI, MIPI-DSI, I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, UART, Wi-Fi |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 1GB |
| Ports | CAN-FD - 2, Ethernet 1Gbit - 2, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, SPI - 2, USB 2.0 - 2, ADC - 8, I²C - 3, UART - 5 |
| Special | Integrated Machine-Learning (ML) and Artificial Intelligence (AI) DRP-AI Accelerator |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | Android, Linux |

SoMLabs
| Interface | LVDS, I²C, RGB, SPI, USB, CAN, Ethernet, MIPI, UART |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 32MB |
| Ports | CAN, I²C, LCD, SDIO - 1, SPI, Ethernet - 2, JTAG, UART - 5, USB - 2 |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | FreeRTOS |

SoMLabs
| Interface | Bluetooth, eMMC, I3C, MIPI-CSI, MIPI-DSI, LVDS, I²C, RGB, SPI, USB, CAN, Ethernet, UART, Wi-Fi |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 2GB, 4GB, 1GB |
| Ports | I2C - 8, I3C - 2, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, SPI - 8, CAN - 2, Ethernet - 2, LVDS - 1, RGB - 1, UART - 8, USB - 2 |
| Special | Integrated Neural Processing Unit (NPU) for Machine Learning (ML) and Artificial Intelligence (AI) |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | FreeRTOS, Linux |

Engicam
| Interface | RGB |
| RAM | 128 MB |
| Ports | ADC - 4, CAN - 2, Ethernet - 2, I²C - 4, I²S - 3, RGB - 1, SDIO - 2x4bit, SPI - 3, UART - 4, USB - 2 |
| Manufacturer | Engicam |
| Operating System | Linux |

Engicam
| Interface | LVDS, HDMI, RGB |
| RAM | 2 GB |
| Ports | CAN - 2, Ethernet - 1, HDMI - 1, LVDS - 2, RGB - 1, SDIO - 2x4bit, UART - 3, USB - 4 |
| Manufacturer | Engicam |
| Operating System | Android, Linux |

Engicam
| Interface | LVDS, HDMI, RGB |
| RAM | 1 GB |
| Ports | CAN - 2, Ethernet - 1, HDMI - 1, LVDS - 2, RGB - 1, SDIO - 2x4bit, UART - 3, USB - 4 |
| Manufacturer | Engicam |
| Operating System | Android, Linux |

Engicam
| Interface | LVDS, HDMI, RGB |
| RAM | 512 MB |
| Ports | CAN - 2, Ethernet - 1, HDMI - 1, LVDS - 2, RGB - 1, SDIO - 2x4bit, UART - 3, USB - 4 |
| Manufacturer | Engicam |
| Operating System | Android, Linux |

Engicam
| Interface | LVDS, DP, HDMI, eDP |
| RAM | 2 GB |
| Ports | CAN - 1, GPIO, I²C - 1, JTAG, PCIe - 1, SDIO - 2x4bit, SPI - 1, UART - 1 |
| Manufacturer | Engicam |
| Operating System | Linux, Windows 10 |

Engicam
| Interface | LVDS |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| Ports | CAN - 1, Ethernet - 1, I²C - 1, LVDS - 1, UART - 1 |
| Connectivity | Ethernet, UMTS 3G, Wi-Fi |
| Manufacturer | Engicam |
| Operating System | Linux |

Engicam
| Interface | HDMI |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Ports | Ethernet - 1, HDMI - 1, USB - 3 |
| Manufacturer | Engicam |
| Operating System | Android, Linux |

SoMLabs
| Interface | I²C, RGB, USB, CAN, Ethernet, MCU, MIPI, RS485, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Ports | CAN-FD - 1, MIPI-DSI - 1, USB Host - 1, USB OTG - 1, Ethernet - 1, I²C - 1, RGB - 1, RS485 - 1 |
| Special | 5 Pushbuttons, 5 LEDs, Audio codec, ST-Link debugger, Parallel camera interface, CR1220 battery socket, GPIO 2x40 expansion, QSPI connector, uSD card slot |
| Manufacturer | SoMLabs |

SoMLabs
| Interface | JTAG, I²C, RGB, USB, Ethernet, UART |
| Voltage | 5V DC, 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | RGB LCD - 1, USB Console - 1, USB Host - 1, USB Micro AB - 1, Ethernet - 1 |
| Special | 5 Pushbuttons, 5 LEDs, Boot selector, Arduino Uno Rev. 3 compatible, Raspberry Pi compatible |
| Manufacturer | SoMLabs |

SoMLabs
| Interface | MIPI-CSI, MIPI-DSI, PCIe, I²C, SPI, USB, Ethernet, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | MicroSD - 1, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, USB Console - 1, USB Host - 1, USB OTG - 1, Ethernet - 1, PCIe - 1 |
| Special | 6 Pushbuttons, 6 LEDs, Segger J-Link debugger, Raspberry Pi compatible, Arduino Uno compatible |
| Manufacturer | SoMLabs |

SoMLabs
| Interface | Bluetooth, eMMC, JTAG, I²C, RGB, SPI, USB, Ethernet, RS232, UART, Wi-Fi |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| Ports | JTAG - 1, Ethernet - 1, I²C - 1, UART - 5, USB - 2 |
| Special | 2 LEDs, RTC with backup battery, 50-pin GPIO connector, 50-pin RGB LCD connector, Terminal block power input |
| Manufacturer | SoMLabs |

SoMLabs
| Interface | Bluetooth, eMMC, I²C, RGB, USB, Ethernet, UART, Wi-Fi |
| Voltage | 5V DC, 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | RGB LCD - 1, USB Console - 1, USB Host - 1, USB OTG - 1, Ethernet - 1 |
| Special | 5 Pushbuttons, 5 LEDs, Boot selector, Arduino Uno Rev. 3 compatible, Raspberry Pi compatible |
| Manufacturer | SoMLabs |

SoMLabs
| Interface | PCIe 3.0, RS-485, LVDS, HDMI, I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, MIPI, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| Ports | CAN-FD - 2, GPIO - 1, M.2 - 1, MicroSD - 1, MIPI-CSI - 2, MIPI-DSI - 1, RS-485 - 1, USB 3.0 - 1, USB-C - 1, Ethernet - 2, HDMI - 1, LVDS - 2 |
| Special | 5 Pushbuttons, 7 LEDs, Segger J-Link debugger, 24-bit audio codec, M.2 key M socket (2242/2260/2280) |
| Manufacturer | SoMLabs |

SoMLabs
| Interface | PCIe, LVDS, HDMI, I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, MIPI, RS485, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | CAN FD - 1, MicroSD - 1, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, PCIe M.2 - 1, SPI - 2, USB - 1, USB-OTG - 1, Ethernet - 1, HDMI - 1, I²C - 3, LVDS - 1, RS485 - 1, UART - 3 |
| Special | 6 Pushbuttons, 6 LEDs, Segger J-Link debugger, 24-bit audio codec, On-board RTC with battery socket, Boot selector |
| Manufacturer | SoMLabs |

SoMLabs
| Interface | eMMC, I²C, RGB, SPI, USB, Ethernet, MIPI, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | MIPI-DSI - 1, Ethernet - 1, I²C - 1, RGB - 1, SPI - 1, UART - 3, USB - 2 |
| Special | 3 Pushbuttons, 5 LEDs, Boot selector, Raspberry Pi compatible, ST-Link/v2-1 debugger, MicroSD card socket, RTC battery socket |
| Manufacturer | SoMLabs |

SoMLabs
| Interface | MIPI-CSI, MIPI-DSI, I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, RS485, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | Audio Jack - 1, JTAG - 1, MicroSD - 1, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, UART - 6, USB Host - 1, USB-OTG - 1, CAN - 1, Ethernet - 1, I²C - 3, RS485 - 1, SPI - 1 |
| Special | 5 Pushbuttons, 5 LEDs, Boot selector, 24-bit audio codec, CR2032 RTC battery socket, Mbed SWDAP debug probe, GPIO expansion headers (GPIO-SNVS, GPIO-COMM1, GPIO-COMM2) |
| Manufacturer | SoMLabs |

SoMLabs
| Interface | LVDS, I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, MIPI, RS485, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | Audio - 1, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, CAN - 1, Ethernet - 2, I²C - 3, LVDS - 1, RS485 - 1, USB - 2 |
| Special | 4 Pushbuttons, 5 LEDs, Boot selector, RECOVERY jumper, MicroSD socket, Audio codec, GPIO expansion connectors (1.8V and 3.3V) |
| Manufacturer | SoMLabs |

SoMLabs
| Interface | QSPI, I²C, RGB, SPI, USB, Ethernet, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | RGB Display - 1, USB Console - 1, USB Host - 1, USB OTG - 1, Ethernet - 1, I²C - 1, UART - 3 |
| Special | 5 Pushbuttons, 7 LEDs, Boot selector, 2x20 GPIO connector, 2x5 QSPI connector, 50-pin RGB display interface, Raspberry Pi 3 compatible connector |
| Manufacturer | SoMLabs |