2893 results

Review product
Riverdi
RVT101HVBNWCA0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | BT817Q (EVE4) |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.6x14.28 |
| Special | aTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 350 |
| Interface | LVDS |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 251.56x155.32x13.20 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 300 |
| Interface | LVDS |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 251.56x155.32x15.70 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 300 |
| Interface | LVDS |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 251.56x155.32x15.10 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 800x1280 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | MIPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.58x135.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 237.62x165.23 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 1000 |
| Interface | RS232 |
| Viewing Direction | Full |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| Storage temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 251.60x155.30x21.20 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 550 |
| Interface | RS232 |
| Viewing Direction | Full |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| Storage temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 251.60x155.30x23.10 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 800x1280 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | MIPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.58x135.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 237.62x165.23 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
Innolux
G101ICE-JN1
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 420 |
| Interface | MIPI |
| Viewing Direction | Full |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 50 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 60 |
| Active area (mm) | 216.576x135.36 |
| Outline Dimensions (mm) | 141.86x228.06 |
| Manufacturer | Innolux |
| Mounting Frame | No |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 350 |
| Interface | RS232 |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 251.56x155.32x15.70 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 300 |
| Interface | RS232 |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 251.56x155.32x15.10 |
| Manufacturer | DWIN |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Interface | USB, RS232 |
| Aspect ratio | 4:3 |
| Outline Dimensions (mm) | 235.00 x 145.80 x 1.4 |
| Manufacturer | AMT |

Review product
Riverdi
RVT101HVUNWC00-B
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 850 |
| Interface | USB-C |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | IPS |
| Contrast | 800 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | LT7911D, ILI2132A |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.60 |
| Special | Optical Bonding |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
Riverdi
RVT101HVDNWCA0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | MIPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | IPS |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | SN65DSI83 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.46x149.10 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
Riverdi
RVT101HVUNWC00
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | USB-C |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | IPS |
| Contrast | 800 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | LT7911D, ILI2132A |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.60 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
Winstar
WF101KTYAPLNT0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 250 |
| Interface | LVDS |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Resistive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | EK79202B1 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.6 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.34x148.98 |
| Manufacturer | Winstar |

Review product
Winstar
WF101LSYFPLHGV
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 900 |
| Interface | HDMI, USB |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.6 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.6 |
| Manufacturer | Winstar |

Review product
Riverdi
RVT101HVUNWCA0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | USB-C |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Matrix type | IPS |
| Contrast | 800 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | LT7911D, ILI2132A |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 216.96x135.60 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.46x149.10 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
AUO
G101EVN03.1
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 1000 |
| Interface | LVDS |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | None |
| Contrast | 1300 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | None |
| Operating temp. (°C) | -30 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 227.69 x 148.31 x 7.75 |
| Manufacturer | AUO |
| Mounting Frame | No |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1024x600 |
| Brightness (cd/m²) | 550 |
| Interface | I²C, RGB, RS232, TTL |
| Viewing Direction | 6:00, 12:00 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | T5L2 |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 50 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 60 |
| Active area (mm) | 222.72x125.30 |
| Outline Dimensions (mm) | 236.00x144.00 |
| Manufacturer | DWIN |
| Mounting Frame | Yes |

Review product
Riverdi
RVT101HVBNWN00
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 1000 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | Full |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | BT817Q (EVE4) |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.46x149.1x10.82 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | No |

Review product
Riverdi
RVT101HVBFWCA0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Controller | BT817Q (EVE4) |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.96x168.6x14.28 |
| Special | aTouch |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

Review product
Riverdi
RVT101HVHNWCA0
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1280x800 |
| Brightness (cd/m²) | 800 |
| Interface | HDMI |
| Viewing Direction | Full |
| Touch Panel | Capacitive |
| Contrast | 1000 |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 229.46x149.1x22.4 |
| Manufacturer | Riverdi |
| Mounting Frame | Yes |

Review product
| Size (inch) | 10.1 |
| Resolution | 1024x600 |
| Brightness (cd/m²) | 200 |
| Interface | HDMI, USB, Ethernet |
| Viewing Direction | 6:00, 12:00 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Controller | RK3566 |
| Operating temp. (°C) | -10 ~ 60 |
| Storage temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Active area (mm) | 222.72x125.28 |
| Outline Dimensions (mm) | 257.81x148.08 |
| Connectivity | 4g modem slot, Ethernet, Wi-Fi |
| Manufacturer | DWIN |
| Mounting Frame | No |
| Operating System | Android |