2893 results

Review product
SoMLabs
VisionSOM-iMX93 SLS26
| Interface | Bluetooth, eMMC, I3C, MIPI-CSI, MIPI-DSI, LVDS, I²C, RGB, SPI, USB, CAN, Ethernet, UART, Wi-Fi |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 2GB, 4GB, 1GB |
| Ports | I2C - 8, I3C - 2, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, SPI - 8, CAN - 2, Ethernet - 2, LVDS - 1, RGB - 1, UART - 8, USB - 2 |
| Special | Integrated Neural Processing Unit (NPU) for Machine Learning (ML) and Artificial Intelligence (AI) |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | FreeRTOS, Linux |

Review product
SoMLabs
VisionCB-RT1176-STD
| Interface | MIPI-CSI, MIPI-DSI, I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, RS485, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | Audio Jack - 1, JTAG - 1, MicroSD - 1, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, UART - 6, USB Host - 1, USB-OTG - 1, CAN - 1, Ethernet - 1, I²C - 3, RS485 - 1, SPI - 1 |
| Special | 5 Pushbuttons, 5 LEDs, Boot selector, 24-bit audio codec, CR2032 RTC battery socket, Mbed SWDAP debug probe, GPIO expansion headers (GPIO-SNVS, GPIO-COMM1, GPIO-COMM2) |
| Manufacturer | SoMLabs |

Review product
Advantech
PCM-9366
| Interface | LVDS, DP, HDMI, VGA |
| RAM | max 8 GB |
| Manufacturer | Advantech |
| Operating System | Windows 10 |

Review product
AMT
PM6300A5
| Resolution | 2048x2048 |
| Interface | USB |
| Voltage | 5V |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Outline Dimensions (mm) | 60.0x26.0x8.40 |
| Manufacturer | AMT |
| Supported Sizes | All |
| Supported Touch Screens | Resistive |

Review product
SoMLabs
VisionCB-iMX93-STD
| Interface | LVDS, I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, MIPI, RS485, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | Audio - 1, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, CAN - 1, Ethernet - 2, I²C - 3, LVDS - 1, RS485 - 1, USB - 2 |
| Special | 4 Pushbuttons, 5 LEDs, Boot selector, RECOVERY jumper, MicroSD socket, Audio codec, GPIO expansion connectors (1.8V and 3.3V) |
| Manufacturer | SoMLabs |

Review product
SoMLabs
TitanSBC-8Mmini SLC5
| Interface | eMMC, MIPI-CSI, PCIe 2.0, HDMI, I²C, SPI, USB, Ethernet, RS485, UART |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 2GB, 4GB, 1GB |
| Ports | MicroSD - 1, MIPI-CSI - 1, PCIe 2.0 - 1, USB - 5, Ethernet - 1, HDMI - 1, I²C - 3, RS485 - 1, SPI - 1, UART - 3 |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | Android, Linux |

Review product
SoMLabs
StarCB-6ULL-STD
| Interface | QSPI, I²C, RGB, SPI, USB, Ethernet, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | RGB Display - 1, USB Console - 1, USB Host - 1, USB OTG - 1, Ethernet - 1, I²C - 1, UART - 3 |
| Special | 5 Pushbuttons, 7 LEDs, Boot selector, 2x20 GPIO connector, 2x5 QSPI connector, 50-pin RGB display interface, Raspberry Pi 3 compatible connector |
| Manufacturer | SoMLabs |

Review product
SoMLabs
VisionCB-x2L-STD
| Interface | I²C, SPI, USB, CAN, Ethernet, MIPI, RS485, UART |
| Voltage | 9-12V DC |
| Operating temp. (°C) | 0 ~ 70 |
| Ports | ADC+GPIO Header - 1, Audio Jack 3.5mm - 1, Ethernet RJ45 - 1, GMII Header - 1, MIPI-CSI - 1, MIPI-DSI - 1, Raspberry Pi Header - 1, RS-485 - 1, USB Console - 1, USB Micro AB - 1, USB Type A - 1, CAN - 1 |
| Special | 4 Pushbuttons, 4 LEDs, Raspberry Pi compatible, MIPI-DSI display connector, MIPI-CSI camera connector, Audio codec with headphone and microphone jack, Recovery jumper |
| Manufacturer | SoMLabs |

Review product
Winstar
WEP012832N
| Resolution | 128x32 |
| Interface | I²C, SPI, 6800, 8080 |
| Controller | SH1106 |
| Voltage | 3V |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 80 |
| Outline Dimensions (mm) | 66.5x35.0x9 |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | White, Yellow |

Review product
Winstar
WEO012832R
| Resolution | 128x32 |
| Interface | I²C |
| Controller | SH1106 |
| Voltage | 3V |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 80 |
| Outline Dimensions (mm) | 30.0×11.5×1.26 |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Sky Blue, White |

Review product
RTscan
RT820
| Interface | RS232, USB-HID |
| Outline Dimensions (mm) | 101.5x78.5x48 |
| Manufacturer | RTscan |

Review product
Winstar
WEG010032BGPP5N00100
| Resolution | 100x32 |
| Interface | 6800, 8080 |
| Touch Panel | None |
| Controller | WS0010-TX |
| Voltage | 5V |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 80 |
| Storage temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| Outline Dimensions (mm) | 98.0x60.0x10.0 |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Green |

Review product
Winstar
WEO012864AMWPP3N00000
| Resolution | 128x64 |
| Interface | I²C, SPI, 6800, 8080 |
| Controller | SSD1327 |
| Voltage | 3V |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 80 |
| Outline Dimensions (mm) | 73.0x 41.86x2.01 |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | White |

Review product
Winstar
WEO012864AHLPP3N00000
| Resolution | 128x64 |
| Interface | I²C, SPI, 6800, 8080 |
| Controller | SH1106 |
| Voltage | 3V |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 80 |
| Outline Dimensions (mm) | 42.04 x 27.22 x 1.41 |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Yellow |

Review product
Winstar
WEO012864ALLPP3N00000
| Resolution | 128x64 |
| Interface | I²C, SPI, 6800, 8080 |
| Controller | SH1106 |
| Voltage | 3V |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 80 |
| Outline Dimensions (mm) | 60.5x37.0x2.01 |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Yellow |

Review product
Winstar
wea012864aawap3n00000
| Resolution | 128x64 |
| Interface | SPI |
| Controller | SSD1327 |
| Voltage | 3V |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 80 |
| Outline Dimensions (mm) | 42.40 x 38.00 x 5.9 |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | White |

Review product
SoMLabs
SpaceSOM-8Mplus_SLS35
| Interface | Bluetooth, eMMC, MIPI-CSI, MIPI-DSI, PCIe 3.0, USB 2.0, USB 3.0, LVDS, HDMI, I²C, SPI, CAN, Ethernet, UART, Wi-Fi |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 85 |
| RAM | 2GB, 4GB, 1GB |
| Ports | MIPI-CSI - 2, MIPI-DSI - 1, PCIe 3.0 - 1, SPI - 2, USB 2.0 - 2, USB 3.0 - 2, CAN - 2, Ethernet - 2, HDMI - 1, I²C - 4, UART - 4 |
| Special | Integrated Machine-Learning (ML) and Artificial Intelligence (AI) Neural Processing Unit (NPU) |
| Manufacturer | SoMLabs |
| Operating System | Android, Linux |

Review product
Winstar
WEO020636A
| Resolution | 206x36 |
| Interface | I²C, SPI |
| Controller | SSD1362 |
| Voltage | 3V |
| Operating temp. (°C) | -40 ~ 80 |
| Outline Dimensions (mm) | 70.77x15.14x2.01 |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | White |

Review product
RTscan
RT830C
| Interface | USB, RS232, TTL232 |
| Outline Dimensions (mm) | 65x61.2x22 |
| Manufacturer | RTscan |

Review product
RTscan
RT235
| Interface | USB HID-KBW, USB VCOM |
| Outline Dimensions (mm) | 48.08x41.45x21.56 |
| Manufacturer | RTscan |

Review product
RTscan
RT240
| Interface | RS232, USB-CDC, USB-HID |
| Outline Dimensions (mm) | 40.83x50x20 |
| Manufacturer | RTscan |


