231 results

Winstar
| Interface | 6800 |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | ST7066 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 56.2x11.5 |
| Outline Dimensions (mm) | 85.0x25.2x13.5 |
| Fonts | English, Japanese |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Black |

Winstar
| Interface | I²C |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | RW1063 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 94.2x20.0 |
| Outline Dimensions (mm) | 122.0x44.0x13.6 |
| Fonts | English, European |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Black |

Winstar
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | RW1063 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 94.2x20.0 |
| Outline Dimensions (mm) | 122.0x44.0x13.6 |
| Fonts | English, European, Japanese |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Black |

Winstar
| Interface | I²C |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | RW1063 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 56.2x11.5 |
| Outline Dimensions (mm) | 84.0x44.0x13.5 |
| Fonts | English, European, Japanese |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Black |

Winstar
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | RW1063 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 56.2x11.5 |
| Outline Dimensions (mm) | 84.0x44.0x13.5 |
| Fonts | English, European, Japanese |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Black |

Winstar
| Interface | 6800 |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | ST7066 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 56.2x11.5 |
| Outline Dimensions (mm) | 84.0x44.0x13.5 |
| Fonts | English, Japanese |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | White |

Winstar
| Interface | I²C |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | RW1063 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 37.85x11.7 |
| Outline Dimensions (mm) | 55.7x32.0x14.5 |
| Fonts | English, European, Japanese |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | White |

Winstar
| Interface | SPI |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | RW1063 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 37.85x11.7 |
| Outline Dimensions (mm) | 55.7x32.0x14.5 |
| Fonts | English, European, Japanese |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Black |

Winstar
| Interface | 6800 |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | ST7066 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 37.85x11.7 |
| Outline Dimensions (mm) | 55.7x32.0x14.5 |
| Fonts | English, Japanese |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | White |

Winstar
| Interface | 6800 |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | ST7066 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 27.81×11.5 |
| Outline Dimensions (mm) | 58.0×32.0x13.2 |
| Fonts | English, Japanese |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Black |

Winstar
| Resolution | 128x64 |
| Interface | 6800 |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | NT7107, NT7108 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 66.52x33.24 |
| Outline Dimensions (mm) | 80.0x70.0x13.6 |
| Special | 5V power supply |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | White |

Winstar
| Resolution | 160x80 |
| Interface | 8080 |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | RA6963 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 67.17x33.57 |
| Outline Dimensions (mm) | 100.0x54.0x14.6 |
| Special | 3.3V power supply, 5V power supply |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Black |

Winstar
| Resolution | 128x64 |
| Interface | SPI, 6800 |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | ST7920 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 66.52x33.24 |
| Outline Dimensions (mm) | 93.0x70.0x13.6 |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | White |

Winstar
| Resolution | 128x64 |
| Interface | 6800 |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | NT7107, NT7108 |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 66.52×33.24 |
| Outline Dimensions (mm) | 93.0×70.0x13.6 |
| Special | 3.3V power supply, Temperature compensation |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | White |

Winstar
| Resolution | 122x32 |
| Interface | 6800 |
| Viewing Direction | 6:00 |
| Controller | SBN1661G |
| Operating temp. (°C) | -20 ~ 70 |
| Storage temp. (°C) | -30 ~ 80 |
| Active area (mm) | 53.64×15.64 |
| Outline Dimensions (mm) | 84.0×44.0x13.7 |
| Special | External oscillation 2kHz, Inbuilt voltage generator |
| Manufacturer | Winstar |
| Content Color | Black |